Samsun MYO ve Atakum Nene Hatun Anaokulu seramik yapımı ve duvar resmi etkinliklerinde buluştu

Author: | Date: March 20, 2018

SAMSUN MYO VE ATAKUM NENE HATUN ANAOKULU SERAMİK YAPIMI VE DUVAR RESMİ ETKİNLİKLERİNDE BULUŞTU

Samsun Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü Öğretim Elemanları ve öğrencileri 16 Mart Cuma günü Atakum Nene Hatun Anaokulu’nda 6 yaş grubu çocuklar ile seramik etkinliği gerçekleştirmiştir. El Sanatları Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Ezgin YETİŞ Öğr. Gör. Temel Şükrü TÖRE ve öğrencilerden Gülnur Gülhan Ezgi Güneyli Aynur Arslan Şeyma Alakoç Ebru Şendur Duygu Aydan Mert Diktaş ve Zehra Altunhan etkinliğe katılım sağlamıştır. Öğr. Gör. Temel Şükrü TÖRE seramik çamuru hakkında bilgi verdikten sonra etkinlik boyunca çocuklar eğlenceli ve yaratıcı çalışmalar ortaya çıkarmıştır.

İkinci bir etkinlik de hemen akabinde 19 Mart Pazartesi günü Nene Hatun Anaokulu öğrencilerinin Samsun Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü atölyelerine ziyareti ile gerçekleşmiştir. Burada Anaokulu’nun 6 yaş grubu El Sanatları bölümü atölye ve koridorlarına duvar resimleri yapmıştır. Çocukların özgür hayal gücü ve yaratıcı yeteneklerini sergiledikleri etkinliğe Samsun Meslek Yüksekokulu Müdür vekili Dr. Öğretim Üyesi Taner YILDIZ El Sanatları Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Ezgin YETİŞ Öğr. Gör. Gülşen BAYRAKDAR Öğr. Gör. Temel Şükrü TÖRE Yüksekokul Sekreteri Bünyamin ÜN El Sanatları bölümü 1.sınıf gündüz öğrencileri ve Yüksekokul öğretim elemanları katılım gerçekleştirmiştir.

Nene Hatun Anaokulu Müdüresi Özlem TEZEL ve 6 yaş grubu Sevgi sınıfının öğretmeni Gülden AYDIN etkinliğin kendilerini ve çocukları çok mutlu ettiğini çocuklar için eğitici olduğunu ve ileriki zamanlarda tekrarlamak istediklerini dile getirmişlerdir.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------