OKUMAYAN HİÇ BİR ÇOCUK KALMASIN DİYE

Yazar: samsunmyo | Tarih: 10 Mayıs 2019

Öğrencilerden Köy Okulları Kütüphanelerine Kitap Desteği

OKUMAYAN HİÇ BİR ÇOCUK KALMASIN DİYE

Meslek Yüksekokulumuz Çocuk Bakım ve Gençlik Hizmetleri Bölümü Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri önce köy okullarındaki çocukları sevindirdi daha sonra da kendi kütüphaneleriyle kitaplarını paylaştı.

Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri Vezirköprü’de bulunan biri ilkokul diğeri ortaokul olan iki okul için çocukların kütüphanelerine yeni kitaplar kazandırmayı amaçlayan ‘Kitap Toplama Seferberliği’ gerçekleştirdi.

Kampanya sonucunda toplanan 1200 kitap Nisan ayında yüksekokulumuzda, Vezirköprü Narlısaray İlkokulu Türkçe Öğretmeni Nurgül Kartal’a ve Mezra Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Ali Kemal Kartal’a teslim edildi.

Kendi Kütüphanelerini De Unutmadılar

Öğrenciler köy okulları için topladıkları kitapların yanı sıra Güzel Sanatlar Fakültesi kütüphanesine de yaklaşık 250 kitap armağan ederek tüm öğrencilerin gelişimine katkı da bulundular.

Kitapların teslim edilmesinde Çocuk Gelişimi Programı öğretim elemanı Öğr. Gör. Halil İbrahim Ertuğ ve SMYO Müdürü Prof. Dr. Güray Erener de hazır bulundu.

Bu duyarlı davranış karşısında duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Erener, etkinliğin yayılarak örnek olmasını temenni etti. Prof. Dr. Erener, etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti.